O projekcie

O projekcie

W roku 2020 obchodzimy 100-lecie powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski zakończonego symbolicznymi zaślubinami Polski z Bałtykiem.

Z tej okazji grupa śmiałków, pragnących spełnić odwieczne żądanie mieszkańców Wąbrzeźna dostępu do morza realizuje odważny projekt. To kajakowa wyprawa do jego brzegów. Ten zuchwały plan, zasilany nie tylko siłą własnych mięśni, a wielką determinacją właśnie wkracza w decydującą fazę. Dzięki zaangażowaniu dziesiątek zwykłych ludzi, pasjonatów, samorządowców i biznesmenów realizuje się wielkie marzenie.

Cel jest jasny, choć położony prawie 300km od domu. Droga daleka, choć warta przebycia, przygoda na tyle piękna, by jej kibicować, by ja obserwować, a nawet do niej dołączyć!
Zapraszamy wszystkie samorządy znajdujące się na drodze do patronowania, media do nagłaśniania, mieszkańców nadwiślańskich miejscowości na brzegi Wisły, a odważnych do dołączenia do spływu. Niech ten czyn zapadnie w pamięci Pomorza i Kujaw. Niech legendarne hasło z miejskiego graffiti „Wąbrzeźno żąda dostępu do morza” ziści się właśnie teraz!
Ten niezwykły wysiłek to nasz sposób na upamiętnienie 100 lat Wolnej Polski.

Skip to content